Pikk talv toob kaasa rohkem tubaseid tegevusi ja üha rohkem veedame me aega arvuti  ees. Olles keskendunud sellele, mis toimub teispool ekraani ei märka me pikast istumisest tulenevaid lihaspingeid enne kui üles tõuseme või alles hiljem kodus või alles magama minnes. Tekkinud pinged turja ja nimmepiirkonas ning silmade taga ja kätes on allas pool pikast istumisest tulenevatest probleemidest. Teatud lihaste pinge takistab verevarustust hoopis mujal. Näiteks turja ja kaelapinged põhjustavad   ca 70% kõigist peavaludest. Pinged sügaval tuharates (pirnlihases) põhjustab venoosse verevarustuse häire ja sellega seonduvaid probleeme lisaks alakeha ja vaagna piirkonnaas. Võivad lisanduda liigeste probleeme, külmade käte ja jalgade sündroomi jne. Inimese energiaringlus sõltub inimese liikumisest. Aktiivse liikumisega on võimalik keha energiaringlust oluliselt parandada. Lisaks füüsilise töö tegemisele ja spordile on mitmeid lihtsaid harjutusi ja võtteid, et aktiveerida energiaringlust. Lisa end hommiku rutiini ka hommikujooga.

Üks harjutus, mis aitab turjapingeid vähendada, parandab verevarustust kaelas ja peas ning vähendab sellega seonduvaid peavalusid, muudab pea selgemaks.

Sissehingates too õlad tagant üles ja siis pinguta tugevasti turja lihaseid ning kergelt kaelalihaseid. Tee kerge grimass kõigi näolihastega. Väljahingates too õlad eest alla ja luba kogu kehal lõdveneda, luba ka peal samal ajal pehmelt vajuda allapoole. Jää umbes 10 sekundiks lõdvestunult sellesse asendisse ja jälgi kuidas kaela tagumised lihased kergelt venivad. Korda ôlatõsteid veel 3-4 korda.

Kel on  huvi ja tahtmist oma kange kaela ja turja pingeid  õppida vabastama, õppida erinevaid energiaringlust parandavaid enesemassaaži tehnikaid ja lihtsamaid füsiteraapilisi harjutusi siis seda on võimalik teha hommikujooga tundides  Loe lisaks

OSALE 3 1024x755 - Harjutused kevadväsimuse leevendamiseks