SISSEJUHATUS KRIYA JOOGASSE

Märtsis joogatunde ei toimu. Kohe kui joogatunnid jätkuvad anname teada kodulehel ja emaili teel.

Kriya hatha jooga koosneb 17 põhiasendist koos variatsioonidega ning lisaks päikese tervitusest, hingamis-harjutustest ehk pranajaamadest ja lihaslukkudest ehk bandhadest.

Kriya hatha jooga on suunatud füüsilise keha toimimise parandamiseks ja täiusliku tervise saavutamiseks ja säilitamiseks.

Kriya hatha jooga tunnid on erineva süvenemise tasandite ja intensiivsusega, sõltuvalt sellest, kas alles alustatakse või käiakse juba pikemalt joogateel.

Kriya jooga tunnis omandatakse järk-järgult oskus OLLA KOHAL, teadlik kogu asanate sooritamise protsessist nii selle staatilisest kui dünaamilisest osast. Teadlikult pingestades ja lõdvestades vabastatakse blokeeringuid ja aktiveeritakse praana (väljendunud elujõud) voogamine kehas.

Harjutuste vahel õpime vaatlema ja eristama, märkama ja teada saama neid protsesse, mis toimuvad sinu kehas.  Kasutame joogalikke vahendeid selleks, et tulla teadvele, pikendada teadvel olemise aega ja jääda teadvele.

Õpime läbi erinevate konsentratsiooni, meditatsiooni ja lõdvestamise tehnikate paremini valdama oma tähelepanu, mõtete peatamist ja vähendama sõltuvust emotsioonidest.

Kriya hatha joogaõpetaja endast

Jooga teed mööda käies on sisemine kasvamine toimunud järk-järgult. Palju õpitut, omandatut on muutunud elavaks alles läbi isikliku kogemuse. Aastate jooksul omandatud praktilisi kogemusi, kuidas ise, läbi erinevate tehnikate, harjutuste ja võtete, kehapingeid vabastada, jõuda ja jääda teadlikuks, püüan ka teistele õpetada.
toomas - Jooga
kriya hatha jooga õpetaja
lõdvestumise koolitaja,
Toomas Õunap
kontakt: 5 101 272

Jooga teekond

Esimene joogaõpetaja oli Holger Oidjärv. Tema juures õppisin aastatel 1995–2002. 1997 aastast alates olen osalenud Ingvar Villido loengutel ja kursustel, kus ta jagas joogalikke teadmisi inimeseks olemise baastõdedest, teadlikkuse kasutamisest ja alateadvuse mehhanismidest. Läbinud Teadliku Muutuse Kunst (TMK) kõik kursused I-V.

Aastatel 1999-2002 õppisin Neijingi koolis, Hiina Traditsioonilist Meditsiini.

Olen saanud kriya-jooga I, II ja III astme pühitsused ja läbinud kriya hatha jooga õpetajate koolituse õpetajate Durga Ahlundi ja Marshall Govindan Satchitananda juhendamisel aastatel 2004-2006.

2005 ja 2007 aastal toimus palverännak Indiasse koos kriya jooga õpilaste, õpetajate ja Ingvar Villidoga.

2011 aastal läbisin joogateraapia koolitus.

Õpetamise kogemus

2002. aastast olen juhendanud jooga (nii täiskasvanute kui laste) gruppe Tallinnas, Pärnus, Pärnu-Jaagupis, Toris, Paikusel, Suigus ja Kilingi-Nõmmes. Läbiviinud akupunktuuri, enesemassaaži ja lõdvestumise koolitusi, lihaspinge vabastamise seminare ning mälu parandamise kursuseid. Koolitajana korraldanud arvukalt stressi ja lõdvestumise koolitusi, seminare ettevõtetele ja organisatsioonidele.

Vali huvi pakkuva jooga tutvustus altpoolt menüüst

JOOGA ALGAJATELE - TALLINN

Jätkame taas 09.septembril 2020 a.

Turvalise jooga aluste tundmaõppimine, kus omandad joogaharjutused, esmased hingamise ja lõdvestumise tehnikad, mis loovad hea enesetunde ja aitavad tervist korras hoida ja parandada.

Õpime: praktilisi oskusi õige rühi ja isteasendi saavutamiseks samuti seljapingete ja -valude ärahoidmiseks, spetsiaalseid harjutusi olulisemate liigeste jätkuvaks korrashoiuks, praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest lõdvestus-viisidest, joogalikke hingamise harjutusi, mille abiga on võimalik tuua rohkem tasakaalukust meie igapäevaellu, järk-järgult omandame ka kriya hatha jooga 18 täiuslikku põhiharjutust ning nii päikse- kui kuutervituse seeriad.

On väga hea, kui saad osaleda ka järgmistel kursustel läbi terve hooaja – regulaarne praktiseerimine tagab kindlasti oodatud tulemuse! Samas on teretulnud ka kõik huvilised. Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, terveneda ning tasakaalustuda!

Tunnid toimuvad: igal kolmapäeval kl 19:15 -20:45 Toompuiestee 10 saalis, Tallinnas. Sissepääs hoovist. Hoovis tasuta auto parkimine.

Juhendaja: Toomas Õunap (kriya hatha jooga, lõdvestumise koolitaja, akupunktuur massöör)

Riietus: mugav vabaaja riietus

Kaasa: jooga- või matkamatt

Kursuse tasu: üksikkord 12 €, kuupilet (4 korda) 40 € (õpilastel ja pensionäridel 8/30).

NAISTE JOOGA - PÄRNU

Jätkame taas 09.septembril 2020 a.

… on hubane joogatund, kus õpime parimaid tehnikaid ja harjutusi, mis on mõeldud naistele. Õpime erinevaid joogaharjutusi ja tehnikaid, pranajaamasid, mudrasid, lõdvestustehnikaid ja meditatsiooni võtteid.

Õpime: praktilisi oskusi õige rühi ja isteasendi saavutamiseks samuti seljapingete ja -valude ärahoid-miseks, spetsiaalseid harjutusi olulisemate liigeste jätkuvaks korrashoiuks, praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest lõdvestus-viisidest, joogalikke hingamise harjutusi, mille abiga on võimalik tuua rohkem tasakaalukust meie igapäevaellu, järk-järgult omandame ka hatha jooga põhiharjutused ning nii päikse- kui kuutervituse seeriad.

On väga hea, kui saad osaleda kursusel läbi terve hooaja – regulaarne praktiseerimine tagab kindlasti oodatud tulemuse! Samas on teretulnud ka kõik huvilised, kes saavad osaleda tundides vaid pisteliselt. Liituda grupiga saab kogu hooaja jooksul! Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, tervendada ning tasakaalustada!

Tunnid toimuvad: kolmapäeviti kl 17:30–19.00 Budismikeskuses, Vee tn. 4, Pärnus

Juhendaja: Marge Õunap (hatha jooga)

Riietus: mugav vabaaja riietus

Kaasa: jooga- või matkamatt

Registreerimine: hathajooga@gmail.com või telefonil: 5 207 509

Kursuse tasu: üksikkord 8 €, kuupilet (4 korda) 24€ (õpilastel ja pensionäridel 6/22).

JOOGA ALGAJATELE - PÄRNU

Jätkame taas 08.septembril 2020 a.

Tunnis osalejad tutvuvad aasta jooksul lihtsate kuid tõhusate joogaharjutustega ja teadmistega, mis loovad hea enesetunde ja aitavad tervist korras hoida.

Õpime: praktilisi nippe õige rühi ja isteasendi saavutamiseks samuti seljapingete ja -valude ärahoidmiseks, spetsiaalseid harjutusi olulise-mate liigeste jätkuvaks korrashoiuks, praktilisi teadmisi ja kogemusi erinevatest lõdvestus-viisidest, joogalikke hingamisharjutusi, mille abiga on võimalik tuua rohkem tasakaalukust meie igapäevaellu, järk-järgult omandame ka kriya hatha jooga 18 täiuslikku põhiharjutust ning nii päikse- kui kuutervituse seeriad.

On väga hea, kui saad osaleda kursusel läbi terve hooaja – regulaarne praktiseerimine tagab kindlasti oodatud tulemuse! Samas on teretulnud ka kõik huvilised, kes saavad osaleda tundides vaid pisteliselt. Liituda grupiga saab kogu hooaja jooksul! Joogas pole mahajäämine võimalik, kui sul on soov ennast tundma õppida, tervendada ning tasakaalustada!

Tunnid toimuvad: teisipäeviti kl 19:15–20.45 Viiking SPA -s, IV korrus, Pärnus

Juhendaja: Toomas Õunap (kriya hatha jooga, lõdvestumise koolitaja)

Riietus: mugav vabaaja riietus Kaasa: jooga- või matkamatt

Registreerimine: hathajooga@gmail.com või telefonil: 5101 272

Kursuse tasu: üksikkord 10 €, kuupilet 32€. (õpilastel ja pensionäridel kõikidest hindadest soodustus 8/26).

JOOGA EDASIJÕUDNUTELE - PÄRNU

Jätkame taas 08.septembril 2020 a..

Jätkame süvenemist Krija hatha jooga harjutustesse. Tutvume erinevate joogaliikidega. Kordame ja omandame keha tasakaalustavaid hingamisetehnikaid. Oluline osa on teadlikuse suurendamisel nii harjutuste tegemise kui pauside ajal, et teadlikus muutuks püsivamaks. Õpime süvendatult avastama oma keha pingeid ja kasutama sovivaid vahendeid nende vabastamiseks.

Tunnid toimuvad: teisipäeviti kl 17:30 -19.00 Viiking SPA -s, IV korrus, Pärnus

Juhendaja: Toomas Õunap (kriya hatha jooga, stressi koolitaja, akupunktuur massöör)

Riietus: mugav vabaaja riietus

Kaasa: jooga- või matkamatt

Kursuse tasu: üksikkord 10 €, kuupilet 32€. (õpilastel ja pensionäridel kõikidest hindadest soodustus 8/26).

JOOGAKURSUS ENERGIAKESKUSTEST TALLINNAS

Kursus on lükatud edasi sügisesse 2020 !

7 nädala pikkuse joogakursuse teemaks on eluvägi inimese sees. Osalejad õpivad tundma oma sisemist vitaalsust ja füüsilisele silmale varjatud omadusi.
Osalejad saavad
juhised 7 tähtsama energiakeskuse leidmiseks kehas ja tšakrate mõjudest ning lisaks materjalid energiakeskuste asukoha ja toime kohta.
Õpime ära
7 erineneva tšakra äratamiseks ja aktiveerimiseks kriya hatha joogast pärinevad asanate paarid. Samuti iga tšakrat aktiveerivad helid (bija mantra). Nende helide lausumine võimaldab saada kontakti oma energiakeskustega, neid aktiveerida ja tasakaalustada.
7 jooga
kursuse jooksul läbime ükshaaval ja põhjalikult kõik energiakeskused ning viimases tunnis liidame kogutud teadmised kokku ning äratame õiges järjekorras kõik seitse keskust, et lubada eluväel oma tervendava ja ergastava vooga toita kogu organismi ja pakkuda kosutust hingele.

   7 peamise energiakeskuse (sanskriti k. tšakra) avastamine, harmooniline aktiveerimine ja tasakaalustamine toimub läbi spetsiaalsete joogaharjutuste, mudrate, pranajaamade ning helide.

   Energiakeskuste äratamise kursust on väga hea läbida igal aastal, kui põhjalikumat puhastust ja ergutust, eriti paralleelselt tervisliku toitumise jälgimisega.


Kursus on mõeldud nii algajatele kui neile, kes jooga praktiseerimisega on eelnevalt kokku puutunud.

Koht: Toompuiestee 10 saal, Tallinnas. Parkimine maja taha on tasuta. Sissepääs maja tagant.


Aeg: 1 kord nädalas, kell 1
8.00-20.00, esmaspäeviti, kokku 7 korda: 


Juhendaja:
kriya jooga õpetajaToomas Õunap


Hind:
140 eur/km-ga, soodushind pensionäridele ja õpilastele 125 eur

Info ja registreerimine: hathajooga@gmail.com

tel 5 101 272, Toomas Õunap

 

JOOGALAAGER 2020 PÄRNUMAAL

JOOGALAAGRI OSALEJATE GRUPP ON TÄIS ! KOHTUME UUEL AASTAL !

Seniks iga päev hommikujooga online tunnid. Vaata lisaks

Olete kutsutud osalema suvisesse JOOGALAAGRISSE, mis sellel aastal toimub 26. juunist – 28. juunini Pärnumaal.

Selle suve joogalaagri teemad:
Teadlikuse omaduste kasutamine praktiseerides 18 kriya hatha jooga staatilisi kui dünaamilisi jooga harjutusi. Vaatlemise, märkamise,  eristamise, süvenemise ja taipamise praktikad. Päikese laul ja päikesekaitse mantra. Jooganidrad ja jooganidrate omaduste kasutamine joogapraktikates, päikesetervitused, mantrate laulmised ning reede õhtune suitsusauna rituaal.

LAAGRI AJAKAVA

Reede 26. juuni
18:00–19:00 Saabumine. Kerge eine
19:00-20:00 Joogapraktikad
20:00–22:30 Suitsusaun (ürtide, savi ja turbaga)
…………..  Jooganidra

Laupäev 27. juuni
……….. Päikesetervitus
8:00–9:00 Hommikujooga
9:00–9:30 Hommikusöök
10:00–11:30 Joogapraktikad/päikese kaitsemantra
12:00-14:00 Joogapraktikad/päikeselaul
14:00–16:00 Lõunasöök ja vaba aeg
16:00–18:00 Joogapraktikad
19:00–20:00 Õhtusöök ja vaba aeg
20:00–22:00 Jooganidra

Pühapäev 28. juuni
……… Päikesetervitus/
8:00–9:00 Hommikujooga
9:00–9:30 Hommikusöök
9:30–11:00 Joogapraktikad. Mantrate laulmine ja meditatsioon
12:00–14:00 Satsang. Lõunasöök. Laagri lõpetamine

Joogalaagrit juhandab TOOMAS ÕUNAP, kellel 23 aastane jooga kogemus ja kes on õpetanud 18 aastat erinevaid joogagruppe.

OSALEMISPANUS ja REGISTREERUMINE:
– kuni 20. juunini 100€
– alates 20. juunist 120€

Hinnas on nii joogatunnid, suitsusaun, majutus (suures telgis või oma telgis), toitlustus (taimetoit, tee, kohv).
Osaluspanus palume tasuda Marge Õunap a/a-le Swedbankis EE722200221003165417 märksõna “joogalaager” ja registreerida e-mailil hathajooga(ät)gmail.com

Kuna osad tulijad on oma liikumisvahendita, palun andke registreerimisel teada, kust tulete, kas autos on vabu kohti või vajate abi kohale tulemisel.

Kohtumiseni

Toomas
5101272

PATANDŽALI JOOGASUUTRAD

Patandžali joogasuutrad kuulub kahtlemata paari kõige olulisema jooga-alase teose hulka ja ilmub eesti keeles esmakordselt. Käesolev kommenteeritud tõlge pakub praktilist teejuhti kõigile vaimsest arengust huvitatutele ja näitab selgelt, kuidas rakendada Patandžali sügavaid õpetusi argielu igas olukorras.

Soovime selle raamatu avaldamisega aidata kaasa jooga laiemale mõistmisele ja väärtustamisele. Jooga ei ole lihtsalt füüsilise treeningu vorm, millel on tervendav ja terapeutiline mõju, vaid see pakub inimkonnale 21. sajandil lahendusi mitmetele kõige põletavamatele sotsiaalsetele, psühholoogilistele, filosoofilistele ja isegi ökoloogilistele probleemidele. Jooga eesmärgiks pole midagi vähemat kui iga inimese potentsiaali täielik avamine.

Raamatu autor Marshall Govindan Satchidananda on praktiseerinud krija joogat üle 40 aasta ning pühendanud inimesi krija jooga õpetustesse 1988. aastast. Ta on rahvusvahelise Babadži krija jooga õpetajate ühenduse ja krija jooga keskuste eestseisja.