Kangekaelsuse all mõistame tavaliselt jonnakust, visadust, paindumatust, põikpäisust, jäikust, järeleandmatust jne. Need on sellised iseloomujooned, mis on hoidnud eestlasi murdumast kaugetest aegadest kuni tänaseni. Kas kangekaelsus on ainus tee? 31. juuli hommikujoogas konkreetne harjutus kaela- ja peavalude leevendamiseks. Õpetatakse kuidas õigesti mõjutada olulisi TUULEPUNKTE. Joogas nimetatakse neid teadvuse väravateks. Kui need punktid on kinni olete veidi uimane ja vastupidi kui punktid on vabastatud blokeeringutest avastate rohkem selgust ja erksust peas.

Kõik, kes on kaua aega pingutanud, teavad, et nad võivad saada tulemusi. Tulemusi hinnates, väärtustades loome üha uusi ja uusi mudeleid, kriteeriumeid ja teooriaid, kuidas efektiivsemalt pingutada. Kuid mis saab siis, kui tulemus on käes? Mis saab sellest, kes tulemuste nimel pingutas, oli järeleandmatu ja jäik, visa ja kangekaelne?

Aastakümneid kui mitte sadu on meestel peetud oluliseks visadust, jonnakust ja teatud osas järeleandmatust.  Sellist suhtumist viljeledes kasvatame me ka oma me poegi. Loomulikult ei meeldi meile, kui nad on MEIEGA kangekaelsd ja jäigad, loomulikult ei meeldi meile, kui meie valitsejad on MEIEGA põikpäised ja kangekaelsed, loomulikult ei meeldi meile, kui meid teenindavad töötajad ja ametnikud on  MEIEGA jonnakad ja järeleandmatud.  Kõik see kehtiks vaid siis kui nad oleks sellised meie vastastega, mitte meie endiga.

Aga kuidas on lood meie enda kangekaelsusega? Pane oma käed kaelale ja pigista kergelt kogu kael läbi. Kui märkad pingeid või valuaistinguid, oled avastanud enda kangekaelsuse viljad.

Kangekaelsuse vili on mitte ainult käitumuslik jäikus, mitte ainult suhtumuslik põikpäisus vaid sõna otseses mõtte jäik ja kange kael. Maailma suurima rahva vanasõna ütleb: “Kõige jäigem puu murdub kergesti, samas kui paju jääb ellu ka kõige suurema tuule käes.”  Aasta tuhandete tarkusest on kasvanud välja  paindlikus kohaneda ja kohanduda.

Võib olla on aeg käes kohanduda olemasolevate tingimustega, mitte hoida kinni jäikadest seisukohtadest. Tark uurib keskkonda ja oma vastavust sellele. Vaatab üle  üle oma tugevad ja nõrgad küljed. Kasutab ära oma parimad oskused ja õpib juurde, et nõrkusi vähendada. Tark kohandub kiiresti muutustega, sel ajal kui paindumatu pingutab, et sundida ümbrust enda seisukohtade ja tõekspidamistega arvestama, Peab tuliseid vaidlusi ja lahinguid, murrab teisi kangeid kuni ta ise ükskord  murtakse.

Kange kael on üks olulisi põhjuseid miks meil tihti pea valutab. Lihtsalt katsudes avastame pingeis ja valusaid piirkondi. Eriti oluline kaela pingete kuhjumise piirkond on kukal. Enamik meist on saanud tuult, mille tõttu erinevad külmetushaigused, kaela üla osa ja peavalud on kerged tekkima. Meie laiuskraadil, niiskes, külmas ja tuulises keskkonnas elades peaks iga üks oskama vabastada  “tuulepunktid” blokeeringutest. Seda õpetatakse ka 31. juuli hommikujooga tunnis

Lisaks välisele kangekaelsusele oleks mõistlik ka oma kange kael pingetest vabastada. Tark võiks osata oma kanget kaela ise vabaks masseerida ja mitte kannatada ning oodata kuni murdub. Kel on  huvi ja tahtmist õppida oma kaela pingeid ise vabastama, õppida peavalusid leevendama loomulikul moel, siis seda on võimalik teha erinevatel kursustel.

Järgmine hommikujooga tund juba homme, iga päev iga ilmaga. Loe lisaks 

OSALE 10 1024x658 - Kangekaelsus, kas Eesti rahvushaigus?