Hiina meditsiin soovitab Külma Tuule sümptomite puhul ingveriteed

Hiina meditsiinis on nn Külma Tuule ilminguteks külmavärinad, samuti vastumeelsus külma osas, käed ja jalad võivad olla külmad. Võib olla väike palavik, kurgus võib olla kratsiv tunne ja väga tihti kaasnevad liigesevalud. Inimese uriin on hele, väljaheide vedel ja halvasti seedunud ning keel kaetud valge katuga. Ilmingute kestvusel kaasnevad nii rohke rögaga nohu kui äge köha.

Külma Tuule põhjustatud sümptomite korral võiks juua keha soojendavat ingveri teed. Ingveri tee joomine aitab tõstab keha sisemist tuld.

Ingveritee valmistamine

Ingver ingveritee k lmetus k lmarohi k lm1 250x166 - Külma Tuule jook – ingveriteeVõtke 20-30 grammi värsket ingverijuurt, peske korralikult ja viilutage koos koorega. Lisage umbes 10 grammi indiaani või muud rafineerimata pruuni suhkrut ja laske segul vaikselt keeda umbes 5 minutit. Seejärel kurnake ja jooge kuumalt. Ingveritee joomisel on higistav toime. Peale tee joomist võiks korralikult ennast sissepakkida ja higistada. Higistamisel on oluline keha mürkainetest puhastav ja külmast tuulest tekkinud sümptomite vähendav mõju.

Lea võimalus osaleda mõnes hommikujooga tunnis. Loe lisaks

OSALE 1 1024x679 - Külma Tuule jook – ingveritee