Külmus kätes ja jalgades ei ole kellelegi meeldiv. Eriti ehmatav on tervitav käepigistus, kui sinu kuuma kätte surutakse jäiselt külm käsi.

külmad käed ja jalad 200x300 - Külmad käed ja jalad. Mida teha?

Ametlikult öeldakse, et sul on verevarustus häired, mille põhjuseks võivad olla nii aneemia, luupus, erinevad sidekoe haigused, diabeet, kilpnäärme alatalitlus või miskit muud.

Ameerika Ühendriikides 2010 aastal läbiviidud uuringu kohasel puudutab see probleem veidi üle 1/3 naistest ja alla 10% meestest. Võib arvata, et vastavad näitajad Eestis suurelt ei erine.

Joogaõpetajad teavad, et pirnlihase sündroom põhjustab venoosset verevarustuse häiret ning külmust kätes ja jalgades. Seetõttu on hommikujooga harjutuste hulgas vastavad pirnlihast lõdvestavad venitustehnikad. Tõsi on ka see, et vabastada pirnlihas pingest ei piisa korra nädalas vastava harjutuse tegemisest. Leevendust toob vaid iga päev vastavate pirnlihast venitavate harjutuste tegemine.

Lääne meditsiin kinnitab, et paljude neeru haiguste üheks väljenduseks on külmad käed ja jalad.

Ka Hiina meditsiin kinnitab, et neerude energia nõrkusega võib kaasneda külmade käte ja jalgade sündroom, mis esineb valdavalt naistel.

Idamaadest ja joogateraapias teatakse mitmeid neerutegevust tugevdavaid harjutusi näiteks talvine neeru massaaž või alaselja pingeid vähendavad puusaringid koos neerupunktide massaažiga.

Hommikujooga tundides mõjutame regulaarselt alaselja ja tuhara piirkonda ja tutvustame jooga harjutusi, mille regulaarne praktiseerimine on aidanud paljusid joogapraktikuid lahendada külmade käte ja jalgade probleem.

03. juuli hommikujoogas spetsiaalne tehnika jalgade ja käte energiakanalite blokeeringutest vabastamiseks.

 

 

OSALE 4 300x221 - Külmad käed ja jalad. Mida teha?

 

Head praktiseerimist!

Toomas õunap

kriya hatha jooga õpetaja

hommikujooga.ee