Kuu ja päikese suurused on väga erinevad ja ka nende mõjud on erinevad.

Päike ja kuu on paljuski vastandlike kuid teineteist tasakaalustavate mõjudega. Kui idamaades sümboliseerib päike päeva ja mees printsiipi ning yangi siis kuu esindab ööd, nais printsiipi ja yini.

Igas ühes on esindatud mõni printsiip vahel rohkem, vahel vähem. Ööpäeva jooksul toimuvad sellised muutused ja üleminekud mitmeid kordi. Ei päikese tervitus ega kuu tervitus pole teineteisest paremad, see ei ole konkurents See on nagu yin ja yang, mis täiendavad ja kompenseerivad üksteist.

Ei saa jagada päikese- ja kuutervitust meeste või naiste harjutusteks kuid nende harjutuste mõjud naistele ja meestele on siiski veidi erinevad. Paljud naised on avastanud oma erilist seost just kuu tervitusega ja selle jooga asanate kompleksi mõju oma kehale tervikuna.

kuu tervitus 2 300x200 - Kuu tervitus - chandra namaskar

Vahel kasutatakse kuu tervituse juurde ka lühikest kuu meditatsiooni. Meditatsiooni mõjul ujutatakse sõna otseses mõttes keha üle kuu tervendava valgusega. Lühike juhendatud tervendav täiskuu valguse meditatsioon, millele järgneb asjakohase tänulikkusega läbiviidud kuutervitus moodustab ühtse terviku.

Päikese tervitust tema erinevates variatsioonides teevad sajad tuhanded inimesed iga päev. Kuu tervitus ei ole nii tuntud kuid oma tervikliku mõjude poolest ei jää suguga alla päikese tervitusele.

Päikese tervitus olenevalt korduste arvust ja intensiivsusest on elavdav, aktiveeriv ja kõiki keha süsteemide energiataset tõstev. Selline aktiivsust suurendav tegevus vastab kaasaegse keskkonna tempoga, mis on rajatud konkurentsile, efektiivsusele ja kiirusele.

Kuu tervitus on energiaringlust ühtlustav praktika, mis aktiveerib ja jagab laiali. Harjutusega kaasnev teadlikuse tõus ja parem eristamise oskus ning suurem ratsionaalsus on mõned kuu tervituse viljad. Parem meeldejätmise võime ja suurenenud teadmiste omandamise oskus sobivad suurepäraselt õpilastele ja tudengitele.OSALE 4 1 300x221 - Kuu tervitus - chandra namaskar

10. juuni hommikujoogas praktiseerime kuu tervitust koos sellele eelneva kuu meditatsiooniga.

Kohtumiseni

Toomas Õunap

kriya hatah jooga õpetaja

hommikujooga.ee