Mai lõpp pakub rikkalikult väärtuslikku kodumaist metsatoitu. Korjata tasub: nurmenuku lehti ja õisi, võilille lehti (kasutada sarnaselt rohelisele sibulale või ruccolale – maitseks salatisse või võileiva peale), kuuse kasve (väikseks vürtsiks salatisse), noori naadi lehti (salatisse või supi sisse), kõrvenõgese noori võrseid ja latvu (supi sisse või leivamäärde tegemiseks), hapuoblikat, jänesekapsast, metslauku.

Kui hoolid oma elust ja tervisest, lisaks hommikustele harjutustele, vali oma toidulauale ka tervislikud toiduained, söö rohkelt puhtast kodumaist köögivilja, nüüd varasuvel eriti värsket rohelist! NB! Taimetoitluse korral vajad kindlasti igapäevaselt pähkleid, ube vms valgurikast maitsvat! Puhast eesti toitu soovitame korjata eesti metsadest.

Retseptid:

Eesti metsikute kevadtaimede salat.

Kogu puhtast loodusest hõrke nurmenuku lehti ja õisi, noori kuusekasve, jänesekapsast, mustikalehti, kortslehti ja noori naadi lehti. Aiamaalt sobib võtta pisut noori sõstralehti ja -õisi, peenramaalt või poest kas peedi pealseid, spinatit, ruccolat, värsket salatit vms. Kui loodusesse ei jõua ja ainetest jääb puudus, lisa soovikorral nt avokaadot, tomatit või kurki ja erinevaid seemneid, hästi sobib ka kitsejuust!
Tükelda käsitsi rohelised taimelehed, lisa seedermänni, päevalille või muid seemneid, rafineerimata taimeõli ning pigista peale pisut värsket sidrunimahla. Maitseks näpuotsaga roosisoola.

Nõgese võie.

Kogu nooremaid kõrvenõgese pealseid (enne õitsemist), kalla üle keeva veega (vesi ise on vägagi joodav, kui kerge värskendav tee), purusta blenderis koos taluvõiga, lisa maitseks pisut soola, soovikorral taimset puljongipulbrit. Voila! Keele allaviiv võileivamääre säilib külmikus värskena ca nädal.

Lisaks puhtale toidule on oluline sinu kehale ka liikumine. Igal hommikul pakume sulle võimalust osaleda hommikujooga tundides. Uuri lisaks.

OSALE 1 1024x679 - Vali oma toitu!